چسب بتن، انواع چسب بتن، کاربرد و مزایای چسب بتن و چسب بتن ایران پومکس

Unnamed File

پیش‌نویس خودکار

یکی از افزودنی های پر اهمیت صنعت بتن، چسب بتن می باشد. از جمله مصارف چسب بتن کاربرد چسب بتن و مزایا ،انواع بتن می توان به ترمیم بتن،آببندی، ترمیم بافت های قدیمی بتن، افزایش مقاومت بتن، جلوگیری از ترک بتن، افزایش خواص شیمیایی و مکانیکی و… اشاره کرد. چسب های بتن به دو دسته اپوکسی و لاتکس (پلیمری) قابل تقسیم هستند. همه ی چسب ها یا شامل پلیمر هستد یا هنگام واکنش شیمیایی حاصل می شوند. چگونه از چسب بتن استفاده کنیم.پلیمر ها موجب چسبندگی چسب ها می شوند.

چسب لاتکس امولسیونی از کوپلیمر محلول در آب می باشد. ظاهر این چسب مایعی شیری رنگ میباشد. ترکیب چسب لاتکس با سیمان پرتلند و ماسه ترکیبی مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی و ساییدگی ایجاد میکند .برای چسباندن کاشی، سرامیک، سنگ های تزئینی و… به سطوح کاربرد دارد.چسب اپوکسی بتن از پلیمریزاسیون دو جزء اولیه رزین و سخت کننده ایجاد می شود.

هنگام ترکیب رزین با کاتالیست پخت آغاز می شود. در فرآیند پخت زنجیره های مولکولی واکنش داده و حرارت ایجاد می شود. بیشترین مقدار مصرف چسب بتن در تعمیرات بتن های فرسوده می باشد. برای افزایش چسبندگی بتن به بافت قدیمی از چسب های بتن استفاده می شود. چسب بتن به دلیل خاصیت ضد آب در نماسازی روی بتن قدیمی و آب بندی استفاده می شود.

کاربرد چسب بتن

(چسب بتن ایران پومکس)

مهم ترین کاربرد چسب بتن برای افزایش میزان چسبندگی بتن تازه برای چسبیدن به بتن قدیمی در پروژه های تعمیراتی می باشد که میزان چسبندگی بتن را با سطح قدیمی بسیار افزایش می دهد. همچنین این خاصیت هنگام نماسازی بر روی بتن قدیمی کاربرد دارد.

چسب سیمان سفید از تراوش آب جلوگیری کرده و مانع تفکیک دانه های ریز و درشت می شود و برای آب بندی بتن بکار می رود. اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با چسب بتون می توان آنها را ترمیم نمود و به عنوان ترمیم کننده بتن استفاده کرد.

از دیگر موارد کاربرد چسب بتن جهت:

(چسب بتن ایران پومکس)

 • آب بندی بتن مخازن
 • استخر های بتنی
 • ترمیم آسیب دیدگی بتن یا اغلب سازه های بتنی مانند کانال های آب، کف سالن های صنعتی، باند فرودگاه ها، سد ها، پایه پل ها و ستون ها
 • ترمیم بتن فرسوده
 • آب بندی
 • افزایش خاصیت چسبندگی
 • جلوگیری از ایجاد ترک در بتن
 • اتصال میلگرد به بتن
 • افزایش مقاومت مکانیکی

چگونه از چسب بتن استفاده کنیم

روش استفاده از چسب بتن

(چسب بتن ایران پومکس)

نحوه استفاده از چسب بتن، ابتدا محل مورد نظر باید از چربی، ذرات و گرد و غبار پاک شود. چسب بتن را با آب حل کرده و پس از رقیق شدن به سیمان و شن و ماسه مخلوط می شود. که حاصل ملاتی خمیری شکل و روان می باشد. درصد مناسب اخلاط 5 تا 20 درصد وزن سیمان مورد استفاده می باشد.

قبل از مصرف ملات روی بتن یک لایه چسب کشیده شود. چسب بتن را با آب مخلوط و رقیق کنیدو به قسمت های خشک بتن اضافه کنین. هرچه ضخامت کمتر و یا فشار وارده بر آن بیشتر باشد مصرف چسب بتن بالاتر می رود. قبل از کار یک لایه از محلول چسب بتن به سطح زیرین مالیده شود.

در ضخامت های زیاد استفاده از چسب بتن بصورت لایه لایه مناسب تر می باشد.

ویژگی های چسب بتن

(چسب بتن ایران پومکس)

از ویژگی های چسب بتن افزایش چسبندگی بسیار زیاد در بتن می باشد.که این خاصیت چسب بتن باعث بالا بردن چسبندگی بتن جدید یا مصالح جدید بر روی بتن یا مصالح قدیمی می باشد. (رابط اتصال بتن قدیم به جدید).

از ویژگی های دیگر چسب بتن بالا بردن مقاومت های کششی و خمشی بتن، جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و تبله کردن و افزایش عمر سازه های بتنی می باشد.

خواص چسب بتن

(چسب بتن ایران پومکس)

 1. پر اهمیت ترین خاصیت چسب بتن، افزایش چسبندگی ملات متشکل از چسب می باشد. (حدود 4 برابر)
 2. کاهش نفوذ پذیری در بتن (آب بندی)
 3. افزایش مقاومت مکانیکی و طول عمر بتن.
 4. افزایش مقاومت در برابر مواد شیمیایی.
 5. کاهش ترک و افزایش حجم بتن.
 6. افزایش 50 درصدی مقاومت خمشی بتن.
 7. افزایش نفوذ پذیری و مقاومت بتن در برابر یخ زدگی.

 

Unnamed File

انواع چسب بتن

(چسب بتن ایران پومکس)

چسب بتن چیست؟

چسب های بتن دارای انواع مختلفی هستند. به طور کلی چسب‌ های بتن را می ‌توان به دو تیپ چسب بتن اپوکسی و لاتکس یا پلیمری تقسیم کرد. از چسب‌های بتن برای ترمیم بتن، آب بندی بتن و افزایش خصوصیات شیمیایی و مکانیکی بتن، اتصال بتن قدیم به جدید و … استفاده می شود.

باید توجه داشت جهت اطلاع از قیمت چسب بتن و و نحوه خرید انواع چسب بتن و همچنین استفاده از چسب های ساختمانی لاتکس و اپوکسی حتما از کارشناسان شرکت پومکس لوکس اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

چسب بتن استحکامیp40 پومکس

چسب بتن اپوکسی

(چسب بتن ایران پومکس)

چسب بتن اپوکسی محصول دو جزئی بسیار قدرتمند بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده می باشد.که علاوه بر افزایش دوام بتن، از مقاومت مکانیکی و قدرت چسبندگی بسیار زیادی برخوردار بوده و می تواند برای پیوند دادن بتن جدید به بتن قدیم مورد استفاده قرار بگیرد.

چسب بتن اپوکسی بسیار قدرتمند بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده می باشد که علاوه بر دوام زیاد، از مقاومت مکانیکی و قدرت چسبندگی بسیار زیادی برخوردار بوده و می ‌تواند برای پیوند دادن بتن جدید و قدیم مورد استفاده قرار بگیرد.

خواص و اثرات چسب بتن اپوکسی

(چسب بتن ایران پومکس)

 • چسبندگی فوق العاده زیاد به سطوح زیر کار
 • مقاومت‌های فوق العاده زیاد کششی و مکانیکی
 • قابلیت اجرا بر روی مقاطع زیر کار خشک
 • حفظ خواص کیفی برابر با طول عمر بتن
 • بدون حلال

موارد کاربرد چسب بتن اپوکسی

(چسب بتن ایران پومکس)

چسب بتن چیست؟
 • عملیات مرمت و ترمیم سازه ‌های بتنی
 • اتصال بتن به مقاطع فلزی
 • قابلیت تزریق در انواع ترک
 • امکان کاربرد در سازه ‌های با کاربری غرقابی
 • چسباندن بتن جدید به مقاطع بتنی قدیمی
 • چسباندن ورق های FRP روی بتن
Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *